2023 geç KPSS başvuruları için son 2 gün!

Share

KPSS, kamu kurumlarında memur olmak isteyen adayların girdiği önemli bir sınavdır. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS lisans, ÖABT ve alan bilgisi sınavlarına başvurular 16-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında alındı. Başvurularını kaçıran adaylar için ise geç başvuru fırsatı verildi. Peki, KPSS geç başvuruları ne zaman? KPSS geç başvuru ücreti ne kadar? İşte, merak edilen detaylar.

KPSS geç başvuruları 6-7 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacak. Adaylar, ÖSYM’nin AİS uygulamasından veya mobil uygulamasından geç başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Geç başvuru ücretleri ise normal sınav ücretlerinin yüzde 50 fazlası olarak belirlendi. Buna göre, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür veya Eğitim Bilimleri oturumlarına katılmak isteyen adaylar 225 TL, Alan Bilgisi oturumlarına katılmak isteyen adaylar 150 TL, ÖABT’ye katılmak isteyen adaylar ise 225 TL ödeyecekler.

KPSS sınav tarihleri ise şöyle: KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz 2023 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi oturumları 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde, ÖABT ise 6 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları ise 25 Ağustos’ta açıklanacak.

KPSS’ye girecek olan adaylara başarılar dileriz.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Erbak.net için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...