5X5: Sizinle flört eden şarkılar

Share

Bazı şarkılar öyle iç gıcıklayıcı ki, dinlerken sanki biri size aşkını ilan ediyormuş gibi hissedersiniz. Ritmi, ahengi kulağınıza öyle bir gelir ki kendinizi bir hayalin içinde zannedersiniz. Neden mi? Çünkü o şarkı apaçık sizinle flört ediyordur.

Size güzel sözler söyler, kalbinizi çalar, aşkınızın ömür boyu süreceğini zannederken birden ortalığı sessizlik kaplar. Hayalden yere çakılmak dedikleri böyle bir şey olsa gerek. Biraz önce kendinizi dünyanın en muhteşem varlığı zannederken bir anda ortalığı kaplayan sessizlik size inanılmaz bir rüyanın bittiğini anlatır.

Bazen de ‘fade out’ yöntemiyle  çıkıverir hayatınızdan bu flörtöz şarkılar. Bir anda değil de yavaş yavaş söner içinizdeki ateş. Halbuki nasıl da iltifatlarla başınızı döndürmüştü, nasıl da çapkın ritmlerle ruhunuzu okşamıştı… Peki ama bu aşk yeniden canlanamaz mı? Tabii ki de canlanabilir.

Yapmanız gereken tek şey şarkıyı baştan dinlemek.

İşte Serinletici 5X5 kategorisinde sizinle flört eden cezbedici şarkıları derledik. Keyifli dinlemeler…

5- Kool & The Gang – Cherish


4- Vaya Con Dios / For you

3- Bee Gees / How deep is your love

2-  Elvis Presley / Only you

1- Minnie Riperton / Lovin’ you

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...