AirPods 3, tehlikelere karşı ses seviyesini değiştirebilir

Share

Apple’ın ilk AirPods ile canlandırdığı kablosuz kulaklık pazarında 2. nesil AirPods ve AirPods Pro’nun hakimiyeti sürerken, serinin yeni modelleri için raporlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 2. nesil AirPods Pro’nun 2021 yılına sarkacağının ortaya çıkmasından sonra AirPods 3 için heyecan verici bir iddia ortaya atıldı.

Heyecan verici diyoruz, zira AirPods ailesinin yeni modellerinde çevrede tehlike tespit edilmesi halinde müziğin otomatik olarak duracağı veya sesinin azalacağı belirtiliyor. Özellikle AirPods Pro gibi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir kulaklıkta acil durumlarda dışarıda olup bitenleri duymak oldukça önemli.

11 Ağustos günü alınan patente göre iPhone veya Apple Watch’dan gelen konum verileri ile kulaklıktaki veriler birleştirilecek. Bu sayede kullanıcının o anki faaliyetine ve konumuna göre sesin tamamen kapatılması, azaltılması veya güvenlik için çeşitli bilgilendirmelerin yapılması gibi önlemler alınacak.

Bir örnek ile açıklamak gerekirse: AirPods’larda yerleşik bir ivmeölçerden alınan hız verileri dikkate alınacak ve belirli bir hızın üzerine çıkıldığında müziğin ses seviyesi otomatik olarak düşecek. Bu sayede sürücünün yolda etrafında olup bitenden haberdar olması yani güvende kalması sağlanacak.

https://shiftdelete.net/apple-airpods-3-sizi-tehlikelerden-koruyabilir

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...