Apple, yönetmen Martin Scorsese ile anlaşma imzaladı

Share

Oscar ödüllü 77 yaşındaki yönetmen Martin Scorsese bundan sonra filmlerini Apple TV+ için hazırlayacak. Apple’ın Scorsese ile çok yıllı bir anlaşma imzaladığı belirtildi.

Dijital yayın platformu Apple TV+ için yatırımlarını sürdüren Apple, ünlü film yapımcılarıyla önemli anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Sinemanın en büyük yönetmenlerinden olan Martin Scorsese, Apple bünyesine katılan son isim oldu. Deadline’da yer alan ifadelere göre Scorsese, önümüzdeki yıllarda Apple TV+ için film ve dizi içerikleri hazırlayacak.

DiCaprio ve De Niro’lu film geliyor

Martin Scorsese’nin Apple için hazırlayacağı ilk film geçtiğimiz aylarda belli olmuştu. Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun yer aldığı Killers of the Flower Moon filminin şu anda ön hazırlıkları yapılıyor. Killers of the Flower Moon’u aslında Paramount hazırlayacaktı ancak Scorsese’nin istediği 200 milyon dolarlık bütçe Paramount’un gözünü korkutunca Apple araya girerek filmin haklarını satın aldı.

Killers of the Flower Moon anlaşması Apple-Scorsese birlikteliğinin yalnızca ilk adımı olacak. Bugün açıklanan anlaşmanın ardından Scorsese artık uzun yıllar Apple bünyesinde çalışmalarını sürdürecek. Apple’ın Scorsese’den özellikle de yüksek bütçeli büyük filmler hazırlamasını istediği belirtiliyor.

Apple, ünlü yönetmen Martin Scorsese ile büyük bir anlaşma imzaladı

Martin Scorsese sinema tarihinin en başarılı ve en istikrarlı yönetmenlerinden birisi. 70’li yıllardan günümüze kadar 40 yılı aşkın süredir neredeyse her birkaç yılda bir her biri birer başyapıt diyebileceğimiz filmler ortaya koymayı başarıyor. Son olarak Netflix’te yayınlanan The Irishman filmiyle de hem eleştirmenlerin hem de genel izleyicinin büyük beğenisini kazanmıştı. Ünlü yönetmen şimdi Apple TV+ platformunda yeni maceralara yelken açacak.

https://www.donanimhaber.com/apple-unlu-yonetmen-martin-scorsese-ile-buyuk-bir-anlasma-imzaladi--124117

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Erbak.net kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...