Brave tarayıcısından işten çıkarma kararı

Share

Gizlilik ve blok zinciri odaklı bir internet tarayıcısı olarak öne çıkan Brave Browser, parlak bir başlangıcın ardından mali zorluklarla karşı karşıya. Bu zorluklar sonucunda işten çıkarmalara da başvurmak zorunda kaldı.

Brave, ödül olarak BAT token dağıtarak kullanıcılarına kar payı verme konseptiyle dikkat çekti ve boğa piyasasının etkisiyle hızlı bir büyüme yaşadı. Ancak, ekip tarafından sunulan önemli yeniliklere rağmen, ekonomik krizin etkisi altında kullanıcılar arasında yeterince ilgi göremedi.

Nisan ayında kendi arama motorunu tanıtan ve Mayıs ayında yapay zeka veri modelleri geliştiren ekip, Elo adlı bir dijital asistanı da duyurdu. Bu hizmetlerin önemli bir kısmını abonelik modeliyle sunmaya başlamış olsa da, beklenen başarıyı yakalayamadı.

Yapılan açıklamaya göre, Brave girişimi işten çıkarmaların yüzde 9’unu gerçekleştirecek. Bu çıkarmaların tüm departmanları etkileyeceği belirtildi, ancak kesin sayı verilmedi. Şirketin toplam çalışan sayısının 230 olduğu biliniyor.

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...