Chelsea, Premier Lig’de eylül ayını gol atamadan kapattı!

Share

İngiltere Premier Lig’in köklü takımlarından Chelsea, son iki sezondur yaptığı yüksek bütçeli transferlere rağmen istikrarlı bir performans sergileyemiyor gibi görünüyor. Eylül ayı geldiğinde ise bu durum daha da belirgin hale geldi. Chelsea, bu ay içinde oynadığı 3 Premier Lig maçını da gol atamadan tamamladı.

Son olarak geçen pazar günü kendi sahasında Aston Villa’ya 1-0 mağlup olan Chelsea, bu sonuçla gol yollarındaki sıkıntısını bir kez daha gözler önüne serdi. Eylül ayındaki diğer maçlarında ise Chelsea, evinde Nottingham Forest’a 1-0 kaybederken, Bournemouth ile deplasmanda 0-0 berabere kaldı.

Chelsea’nin bu gol krizi, özellikle son transfer sezonlarında büyük yatırımlar yapmasına rağmen hala istikrarlı bir performans yakalayamadığını gösteriyor. Rus iş insanı Roman Abramovich’in geçen yıl ABD’li Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyuma sattığı Chelsea, son dönemde yapılan en yüksek bütçeli transferlerden bazılarına imza atmıştı.

Şu an itibariyle Premier Lig’de 14. sırada bulunan Chelsea, 6 maçta topladığı 5 puanla hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Bu durum, Chelsea taraftarları ve futbol dünyasındaki gözlemciler arasında büyük bir merak konusu haline geldi. Takım, bu gol krizini nasıl aşacak ve eski parlak günlerine geri dönebilecek mi, ilerleyen haftalarda cevabını bulacak gibi görünüyor.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Erbak.net ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...