Christian Horner: New York’ta F1 yarışı hayalimiz

Share

Formula 1’in en başarılı takımlarından biri olan Red Bull’un patronu Christian Horner, F1’in Amerika’da daha fazla büyümesini ve bir gün New York’ta bir yarış düzenlemesini umduğunu söyledi.

Horner, bu yıl Amerika’da üç yarış yapılacağını hatırlatarak, “Amerika Birleşik Devletleri’nde Formula 1’e olan ilgi çok sevindirici. Austin, Miami ve Las Vegas gibi harika şehirlerde yarışmak çok heyecan verici.” dedi.

Fakat Horner’ın hayali, F1’in dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan New York’ta da bir yarış yapması. Horner, “New York’ta bir yarış yapmak harika olurdu. Bu, Formula 1’in Amerika’daki popülaritesini daha da artırabilir ve tüm dünyaya muhteşem bir görsel şölen sunabilir.” diye konuştu.

Horner, New York’ta bir yarış yapmanın zorluklarının farkında olduğunu da belirterek, “Biliyorum ki bu çok kolay değil. New York’ta uygun bir pist bulmak ve tüm lojistik sorunları çözmek çok zor. Ama imkansız değil. Birkaç yıl önce Montreal’de yarışmanın anlamsız olduğu söyleniyordu ama şimdi orası çok güzel bir yarış. Belki de bir gün New York’ta da aynısı olur.” dedi.

Horner, F1’in Amerika’daki büyümesinin sadece takımlara değil, taraftarlara ve sporun kendisine de faydalı olduğunu sözlerine ekledi. “Amerika’da daha fazla yarış yapmak, Formula 1’i daha küresel bir spor haline getiriyor. Bu da daha fazla taraftar demek. Ayrıca Amerika’daki yarışlar çok rekabetçi ve heyecanlı oluyor. Bu da Formula 1’i daha çekici ve eğlenceli kılıyor.” dedi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...