Elon Musk: ABD hükümetinin Twitter’a tam erişimi var

Share

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, ABD hükümetinin platformdaki her şeye tam erişimi olduğunu iddia etti. Bu iddia, ünlü iş insanının verdiği bir röportajda ortaya çıktı.

Elon Musk, geçtiğimiz yıl ekim ayında Twitter’ı satın alarak büyük bir sürpriz yapmıştı. O günden beri platform üzerinde yaptığı değişiklikler ve yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam eden Musk, bu kez farklı bir konuyla karşımızda.

Musk, sunucu Tucker Carlson ile yaptığı bir röportajda ABD hükümetinin Twitter’daki her şeye tam erişimi olduğunu iddia etti. Bu erişimin kullanıcılar arasındaki özel mesajları da kapsadığını söyleyen Musk, bunun kendisini şaşırttığını belirtti.

Musk, röportajda şunları söyledi: “Twitter’ı satın almadan önce ABD hükümetinin platformdaki her şeye erişebildiğini bilmiyordum. Bu beni çok şaşırttı. Çeşitli devlet kurumlarının Twitter’da olup biten her şeye etkin bir şekilde tam erişim derecesi aklımı başımdan aldı.”

Musk’ın bu iddiası, Twitter kullanıcıları arasında büyük bir tepki yarattı. Kullanıcılar, verilerinin devlet tarafından izlenmesine karşı çıkarken, Musk’ın bu durumu nasıl engellediğini veya engelleyip engellemediğini merak ettiler. Ayrıca bu erişimin hangi koşullarda sağlandığı ve kimlerin bundan haberdar olduğu da soru işaretleri yarattı.

Twitter’da ABD hükümetinin tam erişimi olduğunu iddia eden Elon Musk, platformun geleceği hakkında da konuştu. Musk, Twitter’ı daha özgür ve demokratik bir platform haline getirmek istediğini söyledi. Ancak bunun nasıl olacağına dair henüz net bir plan açıklamadı.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Erbak.net'te gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...