F1: Carlos Sainz 2025’te Audi’ye geçebilir

Share

Ferrari ile olan anlaşması yıl sonunda sona erecek olan Carlos Sainz’ın, takımdan ayrılacağına dair spekülasyonlar ortaya çıkıyor. İspanyol sürücü, Alpine ve Audi ile anılmakta ve uzun vadeli bir projeye sahip bir takıma katılmak istediği düşünülüyor.

Gazeteci Joe Saward’a göre, Sainz’ın geleceği ile ilgili yarışlar arasında görüşmeler yapılmış olsa da sürücü pazarı genel olarak sessiz kalmış durumda.

Saward, Carlos Sainz’in 2025 yılında Sauber takımına geçeceği ve daha sonra takımın Audi fabrika takımı olacağı yönünde iddiaların bulunduğunu belirtti.

Bu transfer, Sainz için büyük bir adım olacak ve F1 kariyerine başladığı andan itibaren önemli bir üretici takımda önemli bir pozisyonu garantileyebileceği anlamına gelecek. Audi’nin fabrika takımına katılması, Sainz için uzun vadeli bir bağlılık olacak ve kariyerini önemli bir şekilde şekillendirebilecek bir fırsat olabilir. Ancak tüm bu iddialar henüz resmi olarak doğrulanmamış durumda.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...