F1: Norris, Alpine ile anlaşabilir

Share

McLaren ile beş yıllık sözleşme imzalayan Norris, 2025 sezonuna kadar takımda kalacağını açıkladı -ancak takımın performansı nedeniyle bu sözleşmenin iptal edilmesi de mümkün.

Orta sıralarda mücadele eden Norris’in adı sık sık Red Bull ve Mercedes gibi zirve takımlarıyla da geçiyor.

F1’in ünlü yorumcularından Peter Windsor, Norris’in en büyük hayalinin -Verstappen’le rekabet etmek zorunda kalsa da- Red Bull’a geçmek olduğunu söyledi.

YouTube kanalında yaptığı açıklamada Windsor, “Lando kendini bir yardımcı pilot olarak görmüyor, ama Red Bull’da sürmenin ne kadar heyecan verici olacağını biliyor.”

“Belki de bunun ötesinde bir şey planlamıyor, sadece harika bir araç kullanmanın ve Red Bull’un avantajlarının keyfini sürmenin peşinde.”

“Ama iki sorun var: Verstappen’i geride bırakabilecek mi, yoksa ‘çok iyi bir yardımcı pilot’ mu olacak?” diye konuştu.

Windsor, Norris’in şaşırtıcı bir şekilde Alpine ile anlaşma yapabileceğini de iddia etti!

Geçen sezon dördüncü sırada yer alan Alpine, bu sezon Aston Martin’in arkasına düştü, ama son yarışlarda podyum için mücadele edecek kadar gelişti.

Windsor, “Bence Norris’in Alpine ile anlaşma yapma şansı da var.”

“Sanırım bir yıl daha beklemesi gerekecek, ama Alpine iyi gidiyor, arkasında büyük bir destek var gibi görünüyor.”

“Bunu söylüyorum çünkü Lando için tüm alternatifleri göz önünde bulundurmak istiyorum. Sizce de ilginç bir alternatif olmaz mı?”

“Alpine şu an çok güçlü görünüyor, çok iyi bir takım, hoş bir takım.” dedi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...