F1: Red Bull, bu hafta Japonya’da takımlar şampiyonluğunu ilan edebilir

Share

Formula 1 tarihinde ender rastlanan bir üstünlük sergileyen Red Bull Racing, bu sezonun ilk 14 yarışını üst üste kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Ancak bu çılgın serisi Singapur’da son buldu.

Red Bull, zayıf bir hafta sonu geçirerek sıralama turlarında Q2’de elendi ve yarışı podyumun dışında tamamladı. Ancak takım hala çifte şampiyonluğa çok yakın.

Aslında bu hafta sonu, özellikle Honda’nın ev sahibi olduğu Japonya’da, takımlar şampiyonluğunun ilan edilebileceği bir fırsat sunuyor gibi görünüyor.

Japonya Grand Prix’sinin ardından sadece altı yarış kaldı ve bu yarışların toplamında (sprint yarışları dahil) bir takımın kazanabileceği en yüksek puan 309.

Şu an itibariyle Red Bull ile ikinci sıradaki Mercedes arasındaki fark ise yalnızca 308 puan.

Bu nedenle, Red Bull Racing, bu hafta sonu Mercedes’ten sadece bir puan daha alsa bile takımlar şampiyonluğunu resmen kazanmış olacak.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...