F1: Sargeant iyi performans sergilemezse koltuğunu Schumacher’e kaptırabilir

Share

Geçtiğimiz yıl Formula 2’de çaylak olarak dikkatleri üzerine çeken Sargeant, Williams akademisi tarafından F1’e yükseltildi. Ancak şu ana kadar F1’deki çaylak sezonu pek de parlak geçmiyor. İlk 12 yarışta puan alamadı ve takım arkadaşı Alex Albon’u sıralama turlarında geride bırakamadı.

Sargeant’ın sözleşmesi sadece bir sezonluk olduğundan, performansını iyileştirmezse gelecek sezon grid dışı kalma riskiyle karşı karşıya. Üstelik bu durumda geri dönüş fırsatı arayan bir Mick Schumacher da bulunuyor.

F1.com yazarı Lawrence Barretto, Sargeant’ın durumunu değerlendirirken Schumacher ihtimalini de göz önünde bulunduruyor. Barretto’ya göre, “Williams takımı, takımlar şampiyonasında yedinci sıradayken, gelecek sezon için önemli puanlar kazandıran Alex Albon ile anlaşmış durumda.”

Barretto ayrıca, “Çaylak Logan Sargeant, F1’e sessiz bir giriş yaptı ve bir sezon daha takımda kalmak istiyorsa performansını arttırmalı. Williams ekibi, Sargeant’a destek olmak ve üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla çaba gösteriyor.”

“Ancak Sargeant’ın daha istikrarlı bir performans sergilemesi, sıralama turlarında Albon’a yetişmesi ve puan alması gerekiyor. Bunları başaramazsa koltuğu tehlikeye girebilir.”

“Ayrıca geçen yıl Williams ile kısa bir süre temas kuran ve Mercedes yedek pilotu olarak görev yapan Mick Schumacher, Hamilton ve Russell’dan övgü aldı. Schumacher, açık bir rakip olarak karşımıza çıkabilir.” dedi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...