F1: Vettel 2019 sonu emekli olabilir

Share

Sebastian Vettel, Red Bull’la yarıştığı 2010-13 yılları arasında arka arkaya dört dünya şampiyonluğu kazandı ve 2014’teki zorlu yılın ardından Ferrari’ye geçti.

Vettel ilk yıllarında nispeten iyi bir iş yaptı ancak hem 2017 hem de 2018 yıllarındaki hatalarının ardından sık sık eleştirildi.

Bu yıl eleştiri almaya devam eden Alman pilotun sözleşmesi 2020 sezonunun sonunda bitiyor.

İngiliz gazeteci Joe Saward’ın haberine göre Vettel, 2019 sezonunun ardında Formula 1 kariyerine son noktayı koyma kararı alabilir.

Haberde, Monaco padokunda Vettel’i emekli olacağı söylentileri olduğuna yer verildi.

Şimdilik bu iddialar Ferrari veya Sebastian Vettel tarafından doğrulanmadı.

Ancak aynı habere göre padokta yeri için dört isim öne çıkıyor; Sergio Perez, Kevin Magnussen, Romain Grosjean ve Valtteri Bottas.

Motorsport

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen yeni ismiyle Erbak.net genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...