Galaxy Z Flip 5’in detayları belli olmaya başladı

Share

Samsung’un katlanabilir telefonlarına ilgi büyük. Yaz aylarında yeni tablet, akıllı saat, kulaklık modelleriyle birlikte Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerini tanıtması bekleniyor. Bu cihazlardan özellikle Z Flip 5 modeli, selfie kamerası dışında birçok yenilik sunacak.

Galaxy Z Flip serisinin ön kamerası, 10 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ancak bu kamera, Galaxy S, Note, Z Fold serilerinde kullanılan 10 megapiksel ön kameradan daha düşük kalitede. GalaxyClub’un haberine göre, Samsung, Z Flip 5 modelinde ön kamerada bir iyileştirme yapmayacak. Ön kameranın çözünürlüğü aynı kalacak. Belki de kalite artışı olabilir.

Galaxy Z Flip 5 modelinin önemli bir özelliği de daha büyük bir kapak ekranına sahip olması. Bu sayede arka kamerayla daha kolay ve yüksek kaliteli selfie çekmek mümkün olacak. Mevcut Galaxy Z Flip modellerinin kapak ekranı çok küçük olduğu için arka kamerayla selfie çekmek zor oluyordu.

Galaxy Z Flip 5 modeli, selfie kamerası haricinde birçok alanda geliştirme sunacak. Katlanabilir telefonların ilk S Pen’ine sahip olacak. Ayrıca dünyanın ilk su geçirmez katlanabilir telefonu olacak. IPX8 sertifikası sayesinde yağmurda bile telefonu rahatlıkla kullanabileceksiniz. Katlama yerinin daha az belli olması ve katlandığında boşluk bırakmaması için menteşe mekanizmasında da değişiklikler yapılacak.

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...