GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın remaster versiyonları geliyor!

Share

Son birkaç haftadır söylentileri artan haber sonunda ortaya çıktı. Grand Theft Auto III, Vice City ve San Andreas’ın konsollar, mobil ve PC için remaster sürümü geliyor.

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Rockstar Games’in yaptığı oyun dünyasının en popüler serilerinden olan Grand Theft Auto’tan güzel bir haber geldi.

GTA 3, Vice City ve San Andreas Yenilenerek Geliyor

Her şeyden önce bu haberin henüz resmi olarak doğrulanmadığını ancak oyun dünyasının güvenilir iki kuruluşu olan Kotaku ve VGC’nin bu haberi onayladığını aktaralım. Ayrıca birçok basın mensubu da haberi onayladı. Haberlere göre GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın yenilenmiş sürümü PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Stadia, iOS ve Android için geliştiriliyor.

Oyunların tümü Unreal Engine ile geliştiriliyor ve hem yeni hem de eski grafikler kullanılarak geliştiriliyor. Yani Diablo 2’nin remake versiyonu gibi bir seçenekle karşılaşabiliriz. Dilediğimizde grafikleri değiştirebileceğiz gibi duruyor. Elbette bu durum mobil için geçerli olmayacaktır diye tahmin ediyoruz. Oyunun kullanıcı arayüzü ana stil korunarak tamamen değiştirilecek. Oynanışla ilgili ayrıntılar paylaşılmazken, yapılan yeniliklerin mümkün olduğunca orijinal oyunlara sadık kaldığı söyleniyor.

Rockstar Games’in daha önce satın aldığı Ruffian Games, şu anki ismi ile Dundee yeninen sürümlerin ana geliştiricisi konumunda. Bu yenilenmiş sürümler konsollar için Ekim ve Kasım arasında çıkacağı, PC ve mobilin de 2022 yılına sarkacağı söyleniyor. Son olarak Rockstar Games’in Red Dead Redemption gibi diğer serilerin eski oyunlarını da yenilemeyi ancak bu kararı GTA remaster’larının başarısına göre alacakları belirtiliyor.

https://www.donanimhaber.com/gta-3-vice-city-ve-san-andreas-in-remaster-versiyonu-geliyor--137535

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...