Gwyneth Paltrow ile Yumuşacık Hikayeler

Share

Dünya çapında tanınan, 95 yıllık İspanyol takı ve aksesuar markası Tous, marka duruşunu gençleştirmek için SCPF Madrid’e geldiğinde ajans bu ihtiyaca “Tender Stories” isimli bir video kampanyasıyla cevap verdi. 2 yıl önce başlayan kampanya; küçük tatlı anlarla bezeli romantik filmlerden oluşuyordu ve yumuşaklık ve şefkati marka kimliğiyle bağdaştırırken videolarda göze batmayan ürün yerleştirmeleri yer alıyordu.

Geçtiğimiz sene Tous dünyasının marka yüzü olması ve dönemsel ürünlere bilinirlik kazandırması için Oscar ödüllü oyuncu Gwyneth Paltrow ile anlaşan marka ve ajans; Şubat ayında yayına giren, ünlü oyuncunun rol aldığı dördüncü “Tender Stories” filmi ve basın kampanyasıyla bu işbirliğini duyurdu. Kasım ayında yayınlanan beşinci filmde ise yine Gwyneth Paltrow üzerinden başka bir sevgi hikayesi anlatılıyor.

TOUS-TENDER-STORIES-NO-5-FILM-STARRING-GWYNETH-PALTROW

Kampanyanın tüm filmlerinde görülen naiflik ve yumuşaklık Paltrow’un rol aldığı filmlerde de kendini gösteriyor. Sevginin insanları nasıl yakınlaştırdığı sinematografik bir dille anlatırken filmlerde Wes Anderson-vari bir tat hissediliyor. Adeta bir kısa romantik filmin anlatım diline sahip kampanya; stilize görseller ve renkli bir dünya sunuyor.

Paltrow’lu ilk film olan “Tender Stories Nº4” isimli filmde oyuncu tek başına rol alıyor. Alice isimli bir kadını canlandıran oyuncu ve dış sesteki sevgili; aralarındaki uzak mesafeye rağmen ilişkilerin yakınlığını ve sıcaklığını canlı tutmayı başarıyorlar.

Serinin son halkası olan “Tender Stories Nº5” filminde ise Gwyneth Paltrow ve Nicholas Gleaves rol alıyor. Paralel montajla anlatılan film, aynı kafeye giden ve aslında birbirleriyle çok uyumlu olabilecek ama asla tanışmadıkları için bunun bilincinde olmayan Kate ve Peter’ı tatlı bir dış ses eşliğinde anlatıyor.

bigumigu.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...