Hafif ve küçük PS5 modeli tanıtıldı: PS5 Slim

Share

Sony, yakın bir zaman önce çıkarılabilir disk sürücüye sahip yeni PlayStation 5 modelini tanıttı. Bu yeni PS5, önceki modele göre daha hafif ve kompakt bir tasarıma sahip. İşte PS5 Slim’in fiyatı ve özellikleri:

Sony, muhtemelen resmi olmayan bir şekilde “PS5 Slim” olarak adlandırılacak yeni PlayStation 5 modellerini duyurdu. Bu yeni model, içinde aynı donanımı barındırıyor, ancak çıkarılabilir disk sürücüsü ve 1 TB dahili depolama alanını daha küçük bir form faktörüne sığdırıyor. Yeni PS5, mevcut modele kıyasla daha ince ve daha kısa bir tasarıma sahip olacak ve hem PS5 hem de PS5 Digital Edition’ın yerini alacak.

Sony, yeni PS5’in yüzde 30 daha düşük hacme ve orijinal modele göre yüzde 18 ila 24 daha hafif bir ağırlığa sahip olduğunu belirtiyor. Yeni tasarımda, üst kısmı parlak ve yanları mat dört kapak panel kullanılıyor. Sony artık PS5’in yan tarafında disk sürücüsü için bir çıkıntı ekliyor ve bu parça, bir yan panel ile değiştirilerek çıkarılabilir. Temel PS5 Dijital sürümünü satın alırsanız, Blu-ray disk sürücüsünü daha sonra 80 dolar (120 euro) karşılığında satın alabilirsiniz.

Her iki modelde de yatay bir stand bulunurken, tüm PS5 modelleriyle uyumlu olan yeni dikey stand ayrı olarak 30 dolar (30 euro) karşılığında satılacak. Mevcut PS5’te bulunan tek USB-C ve USB-A bağlantı noktalarının yerine, her iki yeni PS5 modelinde çift USB-C bağlantı noktası bulunacak. Ayrıca her iki yeni PS5 modeli, artık mevcut PS5’te bulunan 825GB depolama alanı yerine 1TB depolama alanına sahip olacak.

Yeni PS5 modelleri Kasım ayında ABD’de satışa sunulacak. Sürücüsüz yeni PS5 Digital versiyonunun fiyatı 450 dolar, sürücülü versiyonun fiyatı ise 500 dolar olarak açıklandı. Avrupa’da ise fiyatlar sürücüsüz versiyon için 450 euro, sürücülü versiyon için 550 euro olacak.

Sony, ilerleyen aylarda yeni PS5’in dünya genelinde satışa sunulacağını belirtti. Bununla birlikte, mevcut PS5 modellerinin stokları tükenince, eski modeller yerine yalnızca bu yeni tanıtılan PS5’lerin bulunacağını duyurdu.

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...