Hızlı şarj teknolojileri rekabetine Oppo, 300W ile dahil oldu

Share

Akıllı telefon pazarında hızlı şarj teknolojileri her geçen gün gelişiyor ve kullanıcıların beklentilerini yükseltiyor.

Son olarak Xiaomi’nin 300W HyperCharge sistemiyle dikkatleri üzerine çektiğini gördük. Bu sistem sayesinde 4.000 mAh pil kapasitesine sahip bir telefon sadece 8 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Ancak Xiaomi’nin bu alandaki tek iddialı marka olmadığı ortaya çıktı. Oppo da kendi 300W SuperVOOC hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor ve rakiplerine meydan okuyor.

Oppo’nun yeni hızlı şarj sistemi, sadece hızlı değil, aynı zamanda verimli ve güvenli de olacak. Sızdırılan bilgilere göre Oppo 300W SuperVOOC, 4.450 mAh pil kapasitesine sahip bir telefonu sadece 5 dakikada tamamen şarj edebilecek. Üstelik bu süre boyunca pilin ısınması veya aşırı akım çekmesi gibi sorunlar yaşanmayacak. Oppo, pil ömrünü uzatmak ve güvenliği sağlamak için özel bir akım yönetimi ve soğutma sistemi geliştirdi.

Oppo 300W SuperVOOC teknolojisinin ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil. Ancak bazı kaynaklar, Oppo’nun 2023 yılında yeni amiral gemisi modellerinde bu sistemi kullanacağını iddia ediyor. Eğer bu doğruysa, Oppo’nun hızlı şarj teknolojileri alanında liderliği ele geçirebileceğini söyleyebiliriz. Tabii ki Xiaomi ve diğer markaların da boş durmayacağını unutmamak gerek. Hızlı şarj teknolojileri rekabetinin sonucunu merakla bekliyoruz.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Erbak.net için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...