‘Hollywood’da kadın olmak ne demek?’

Share

Geçtiğimiz gün Los Angeles’ta gerçekleşen Women in Hollywood gecesinden akılda kalanlar: Lady Gaga’nın “o” konuşması ve “o” takımı. O takım; over-oversize Marc Jacobs. Ünlü sanatçının yüksek sesli stil seçimi başlarda bir tesadüf olarak görünse de, Lady Gaga ultra maskülen tavrıyla bir mesaj verme peşinde; o da “Gücü geri almak”. Görünen o ki, gençliğinde yaşadığı cinsel istismara ve mental rahatsızlıklara rağmen güç, onunla.

“Buraya gelmeden elbise üzerine elbise, korse üzerine korse, topuklu üzerine topuklu, pırlanta, tüy, işlemeli kumaşlar ve dünyanın en güzel ipeklerini denedim. Doğrusunu söylemek gerekirse, tüm bunlar midemi bulandırdı. Sonra kendime şu soruyu sordum: Hollywood’da kadın olmak ne demek? Biz dünyayı eğlendirmek için tutulmuş rastgele seçilmiş objeler değiliz. Biz, Hollywood’daki kadınlar, birer sesiz. Dünya hakkında derin düşüncelerimiz, fikirlerimiz, inançlarımız ve değerlerimiz var ve bunlar hakkında konuşma gücüne sahibiz, susturulduğumuz zamanlardaysa karşı koyabilme gücüne.”

Vogue

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...