İkiz kardeşler iki yıl arayla doğdu!

Share

İngiltere’de bir ailenin iki yıl arayla ikiz çocukları oldu. Dışarıda döllenen yumurtadan elde edilen embriyolar iki yıl arayla anneye enjekte edildi.

İngiltere’de ilginç bir olay yaşandı.

Bir çocuğun iki yıl sonra ikiz kardeşi doğdu. Basına yansıyan bilgilere göre Karen ve James Marks çifti çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemine başvurdu.

Yapılan çalışmalar sonucu laboratuvar ortamında başarıyla beş embriyo geliştirildi.

Daha sonra bu yumurtalardan sadece biri anneye enjekte edildi diğer üçü ise daha sonra kullanılmak üzere donduruldu.

Cameron adında bir erkek çocukları olan çiftin ikinci çocuğu ise iki yıl sonra dünyaya geldi. Isabella adındaki kız çocuğu kendisinden iki yaş büyük kardeşiyle genetik olarak ikiz.

Anne Karen Marks geçen yıl bir çocuk daha doğurmaya çalıştığını ancak gebeliğin düşükle sonuçlandığını aktardı.

Marks ailesi kalan iki embriyonun da zamanla anneye aktarılacağını söyledi. Eğer iki embriyo da başarıyla sonuçlanırsa çiftin farklı yaşlara sahip dördüzleri olacak.

NTV

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Erbak.net için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...