iOS 15 güncellemesi alacak iPhone modelleri belli oldu

Share

iOS 15 güncellemesi alacak olan iPhone modelleri sızdırıldı!

The Verifier tarafından yayımlanan bir içerikte önümüzdeki yıl kullanıcılarla buluşturulacağı öngörülen iOS 15’in hangi iPhone modelleri için hazırlanacağı paylaşıldı. Bilindiği üzere Apple şu anda yoluna iOS 14.2 ile devam ediyor.

Öncelikle şunu belirtelim ki bu liste henüz Apple tarafından doğrulanmadı. Bu bağlamda aşağıdaki listede yer alan modellere yenileri eklenebilir veya bazı modeller bu listeden çıkartılabilir.

The Verifier’ın daha önce iPhone 5s, iPhone 6 ve iOS 12 hakkında yayımlamış olduğu haberlerin bazıları yanlış çıktı. Bu ekip tarafından iOS 13 ve iOS 14 hakkında yazılan haberler ise doğru çıktı.

iOS 15 güncellemesi alacak iPhone modelleri

Buradan hareketle yayımlanan listenin doğruluğu hakkında elimizde bir veri yok ancak Apple’ın iOS konusunda uyguladığı politikayı düşünürsek bu listenin gerçekçi olduğunu söyleyebiliriz. iOS 15’in hangi cihazlarda kullanılacağına dair resmî bir bilgi elde etmek için WWDC 2021 etkinliğine kadar beklemek zorundayız.

Sızdırılan çizelgede bir de iPod Touch var. Bunun dışında eğer bir değişiklik olmazsa bu etkinlik 2021’in Haziran ayında düzenlenecek.

— iPhone 12 Pro Max
— iPhone 12 Pro
— iPhone 12 mini
— iPhone 12
— iPhone 11
— iPhone 11 Pro
— iPhone 11 Pro Max
— iPhone XS
— iPhone XS Max
— iPhone XR
— iPhone X
—iPhone 8
— iPhone 8 Plus
— iPhone 7
—iPhone 7 Plus
— iPhone SE (ikinci nesil)
— iPod touch (yedinci nesil)

https://shiftdelete.net/ios-15-guncellemesi-alacak-olan-iphone-modelleri

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...