iOS 17’de çağrı sonlandırma tuşunun konumu değişiyor

Share

Apple, iOS 17 güncellemesinde çağrıyı sonlandırma düğmesinin konumunu değiştirmeyi planlıyor. Önceden ekranın alt orta kısmında bulunan kırmızı tuş, artık sağ alt köşeye taşınacak. Bu değişiklik, iPhone telefon uygulamasında son yıllarda yapılan en büyük tasarım değişikliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni düzenleme yalnızca burada sınırlı kalmayacak. Hoparlöre alma, sesi kapatma, FaceTime görüşmesi yapma ve arama sırasında katılımcı ekleme gibi diğer seçenekler de aşağıya kaydırılarak yerleştirilecek. Bu değişiklik, iPhone kullanıcılarının kas hafızalarını yeniden ayarlamalarını gerektireceği için alışma süreci biraz zaman alabilir.

Apple, çağrıyı sonlandır tuşunun yeni konumunun kullanıcılar için daha kullanışlı ve ergonomik olacağına inanıyor. Bu yeni tasarım değişikliği şu anda yazılımın beta sürümünde test ediliyor. Ancak, beta testine katılan kullanıcılar olumsuz geri bildirimlerde bulunursa, Apple tasarım değişikliğinden vazgeçme olasılığını değerlendirebilir.

Apple, iOS 17'de çağrıyı sonlandır tuşunun yerini değiştirecek

Apple, iOS 17 güncellemesini Haziran ayındaki WWDC 2023 konferansında tanıttı. Şu anda beta test aşamasında olan mobil işletim sisteminin Eylül ayında genel olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...