iPhone, 15 yaşında

Share

Apple, ilk iPhone’u tanıttığında muhtemelen kimse bu günleri tahmin etmemişti. Apple, ilk modellerde özellikle Steve Jobs döneminde belirli bir tasarım dilini takip etmiş ve radikal değişimlere yönelmemişti. 2011’de Jobs’un ayrılığının ardında Apple’ın yeni CEO’su olmuş ve o noktadan sonra tasarımsal değişimler yaşanmaya başlanmıştı.

On beş yıl önce Jobs, ilk iPhone’u tanıtırken “dokunmatik geniş ekranlı iPod, devrimsel bir cep telefonu ve çığır açan internet iletişim cihazı” olarak tanımlamıştı. O zamandan bu zamana çok şey değişti ve iPhone, Apple’ı dünyanın en büyük şirketi yaptı. Şimdilerde ise firma iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu başarının arkasında ise Apple’ın iPhone üzerinde kaydettiği istikrarlı ilerlemeyi gösterebiliriz. Kullanıcı arayüzü ve yazılıma odaklanan kompakt bir cihazla başlanan yolda daha iyi işlemci, daha iyi kamera, daha büyük ekran daha iyi yazılım dönemeçleri takip edildi.

https://www.donanimhaber.com/iphone-14-geliyor-iste-ilk-iphone-dan-gunumuze-degisen-tasarim--152234

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...