Jaguar Land Rover artık ‘JLR’ olarak anılacak

Share

Jaguar Land Rover, JLR olarak yeniden doğdu. İngiliz otomotiv devi, modern lüks vizyonunu hızlandırmak için yeni kurumsal kimliğini bugün tanıttı. JLR, Range Rover, Defender, Discovery ve Jaguar markalarının eşsiz DNA’sını ortaya çıkarmayı ve her birini ayrı birer marka olarak konumlandırmayı hedefliyor.

JLR’ın yeni logosu, zarafet, modernlik ve ileri görüşlülük unsurlarını içeriyor. Küçük j harfi zarafeti vurgularken, logonun hafifliği de rafine ve modern bir dokunuş katıyor. JLR CEO’su Adrian Mardell, “Bugün heyecan verici bir gün, çünkü şirketimiz için yeni bir kimlik ortaya koyuyoruz. Bu kimliğin JLR’ın modern lüks alanındaki hırsını mükemmel bir şekilde yansıttığına inanıyorum” dedi.

JLR’ın Yaratıcı Direktörü Profesör Gerry McGovern ise “Bu, gerçekten modern bir lüks işletmesi olma yolculuğumuzun Reimagine stratejisi kapsamında yeni bir bölümü. Yeni JLR kimliği müşterilerimize netlik sağlayacak ve dört farklı İngiliz markamız için birleştirici bir rol oynayacak” diye konuştu.

JLR’ın yeni kimliği sadece logo değişimiyle sınırlı kalmayacak. Şirket, 2025 yılına kadar 15 milyar sterlin yatırım yaparak tüm markalarını elektrikli geleceğe hazırlayacak. Range Rover, Defender ve Discovery markaları ELR platformunu kullanırken, Jaguar ise JEA mimarisine geçecek. JLR’ın tüm araçları 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olacak.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Erbak.net'te gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...