Japonya’da kazanan Verstappen, 2. şampiyonluğunu ilan etti

Share

Hollandalı F1 pilotu Max Verstappen, Japonya Grand Prix’ini kazanarak 2022 Dünya Şampiyonu oldu. Verstappen üst üste ikinci şampiyonluğunu kazandı. Sezonun bitmesine ise daha dört yarış daha var.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 18’inci ayağı Japonya Grand Prix’sini kazanan Red Bull pilotu Hollandalı Max Verstappen, üst üste 2’nci kez dünya şampiyonu oldu.

Hollandalı pilot aldığı 25 puanla genel klasmanda 366 puana çıktı.

Geriye kalan dört yarış öncesi klasmanda ikinci sırada bulunan takım arkadaşı Sergio Perez’le puan farkını 113’e çıkardı.

Ferrari Pilotu Charles Leclerc, Japonya’da üçüncü oldu ve puanını 252’ye çıkardı. Sergio Perez yarışı ikinci bitirince genel klasmanda Monakolu pilotu geçerek ikinci sıraya oturdu.

Max Verstappen ve Sergio Perez’in takımı Red Bull Racing toplamda 619 puanla takımlar sıralamasında liderliği elinde bulunduruyor. İkinci sıradaki Ferrari’nin ise 454 puanı var. Sürpriz bir durum yaşanmaması halinde Red Bull Racing takımının sezonu şampiyon bitirmesi bekleniyor.

2021 yılında sürücüler klasmanında Verstappen şampiyon olsa da Merceses takımlar şampiyonasını kazanmıştı.

https://t24.com.tr/haber/f-1-de-max-verstappen-2-kez-dunya-sampiyonu,1064681

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...