John Wick 5 hakkında detaylar belli olmaya başladı

Share

John Wick: Chapter 4, 24 Mart 2023’te vizyona girdi ve küresel gişede 363 milyon doları aştı. Keanu Reeves’in başrolde olduğu suikastçı serisinin bu son filmi, John Wick’in Yüksek Konsey’i devirmek için çıktığı yolculuğu ve Paris’in Sacré Coeur’ünde gerçekleşen çarpıcı düelloyu anlatıyor. Film, Winston (Ian McShane) ve Bowery King (Laurence Fishburne)’in John Wick’in adının yazılı olduğu bir mezarın başında durduğu belirsiz bir sonla bitiyor. Peki gerçekten ne oldu? Öğrenmek için beklemek zorundayız.

John Wick: Chapter 5, Chapter 3’ün vizyona girmesinden kısa bir süre sonra Lionsgate tarafından onaylanmıştı. Ancak yönetmen Chad Stahelski, Chapter 4’ün çekimleri sırasında beşinci filmin planlarının değiştiğini ve Chapter 4’ün aslında iki filmlik bir hikayeyi içerdiğini söyledi. Stahelski, Collider’a verdiği röportajda şunları söyledi: “Aslında beşinci film için bir senaryomuz vardı ama dördüncü filmde o kadar çok şey yaptık ki beşinci filme gerek kalmadı. Dördüncü filmde John Wick’in hikayesini tamamladık.”

Peki bu, John Wick serisinin sonu mu demek? Henüz değil. Lionsgate’in sinema grubunun başkanı Joe Drake, kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, John Wick evreninin genişlemeye devam edeceğini duyurdu. Drake, “Ballerina adlı ilk spinoff filmi gelecek yıl vizyona girecek. Bunun yanında beşinci film ve The Continental adlı televizyon dizisi üzerinde çalışıyoruz. Bu dünyayı inşa ediyoruz ve beşinci film geldiğinde, bu hikayeleri nasıl anlatmaya başladığımızdan doğal olarak büyüyecek. Ama John Wick 5’in düzenli bir temposuna güvenebilirsiniz.” dedi.

Ballerina, John Wick: Chapter 3’te gördüğümüz suikastçı balerinleri konu alacak ve Ana De Armas’ın başrolde olacağı söyleniyor. The Continental ise John Wick’in kaldığı otelin geçmişini ve otel müdürünün hikayesini anlatacak. Bu projelerin ne zaman izleyiciyle buluşacağı henüz belli değil ama John Wick hayranlarının merakla beklediği kesin.

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...