Kedilerin sevgisini kazanmak için 5 ipucu

Share

Kediler, sevimli ve bağımsız hayvanlar olarak bilinirler. Ancak bu, onların sevgiye ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez. Kedilerin sevgisini kazanmak için bazı ipuçlarını takip ederseniz, onlarla daha yakın bir ilişki kurabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak 5 ipucu:

1. Kedinizin Gözlerine Bakın ve Göz Kırpın

Kediler, göz teması kurarak iletişim kurarlar. Kedinizin gözlerine bakarak ve yavaşça göz kırparak ona güvendiğinizi ve sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Bu hareket, kedinizin de size güvenmesini ve sakinleşmesini sağlayacaktır.

2. Elinizi Uzatın ve Sevgi Sesleri Çıkarın

Kedinizle tanıştığınızda veya onu sevmek istediğinizde, elinizi yavaşça uzatın ve ona sevgi sesleri çıkarın. Bu sesler, kedinize ilgi duyduğunuzu ve ona zarar vermeyeceğinizi belirtir. Elinizi koklamasına veya yalamasına izin verin. Eğer kediniz elinize dokunursa veya başını sürtürürse, bu sizden hoşlandığının bir işaretidir.

3. Kediye İsmiyle Seslenin

Kedinize ismiyle seslenmek, onunla bağ kurmanın bir başka yoludur. Kedinizin ismini sık sık tekrarlayarak ona alıştırın. İsmiyle çağırdığınızda veya övdüğünüzde, ona ödül olarak mama veya oyun verin. Böylece kediniz, ismini duyduğunda olumlu bir duygu hissedecektir.

4. Kediyi Doğru Şekilde Sevin

Kediler, sevilmeyi severler ancak her yerlerinin okşanmasından hoşlanmazlar. Genellikle kafalarının, kulaklarının, çenelerinin ve boynunun sevilmesinden keyif alırlar. Karınlarının veya kuyruklarının sevilmesinden ise rahatsız olabilirler. Kedinizin vücut diline dikkat ederek hangi bölgelerinin sevilmekten hoşlandığını anlayabilirsiniz.

5. Kediye Alan Tanıyın

Kediler, kendilerine ait bir alan hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Kedinize rahat edebileceği bir yatak, mama kabı, su kabı, tuvalet kutusu ve oyuncaklar sağlayın. Ayrıca kedinizin tırnaklarını törpüleyebileceği bir tırmalama tahtası da verin. Kedinizin alanına saygı gösterin ve onu zorla oradan çıkarmayın.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Erbak.net için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...