Musk v Zuck kafes dövüşü İtalya’da gerçekleşebilir

Share

Teknoloji devleri Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasındaki “kafes dövüşü” iddiası İtalya’da gerçekleşebilir. Konuyla ilgili olarak İtalya Kültür Bakanı tarafından yapılan açıklamalar, bu dövüşün İtalya’da gerçekleşme olasılığını doğrular nitelikte.

Elon Musk, geçen Haziran’da Zuckerberg’e meydan okumuş ve bu dövüşün İtalya’da yapılması teklifini getirmişti. Son olarak, Musk, sosyal medya platformu X (Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ve Kültür Bakanı Gennaro Sangiuliano ile görüşmeler yaparak “epik bir mekan” konusunda anlaştıklarını açıkladı. Dövüş, hem Musk’ın X platformu hem de Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta platformu üzerinden canlı olarak yayımlanacak.

İtalya Kültür Bakanı Sangiuliano da bu görüşmeleri doğrulayarak, “Elon Musk ile tarihi çağrışımları olan büyük bir etkinlik üzerine uzun ve dostane bir sohbet ettik” şeklinde açıklama yaptı. Bu gelişmelerle, Musk ve Zuckerberg arasındaki kafes dövüşünün İtalya’da gerçekleşme ihtimali artmış gibi görünüyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Erbak.net'te gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...