New York Belediye Başkanlığı ön seçimlerini Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams kazandı

Share

New York Seçim Kurulu, 13 Demokrat adayın katıldığı ön seçimlerden Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams’ın yüzde 50.5 ile zaferle çıktığını duyurdu.

Adams’ı sıralamada yüzde 49.5 ile New York Şehri Sanitasyon Komiseri Kathryn Garcia izledi.

Aynı zamanda eski polis memuru olan 60 yaşındaki siyahi Adams, Cumhuriyetçi Partiden adaylığı kazanan, sokak güvenliği için ‘Koruyucu Melekler’ adlı organizasyonun kurucusu ve radyo sunucusu Curtis Sliwa ile 2 Kasım’da New York Belediye Başkanlığı için kozlarını paylaşacak.

Demokratların kalesi olarak bilinen New York’ta her bir Cumhuriyetçi seçmene karşı 7 Demokrat seçmenin bulunduğu, dolayısıyla Cumhuriyetçi aday Sliwa’nın Demokrat rakibi Adams karşısında şansının çok düşük olduğu tahmin ediliyor.

https://tr.sputniknews.com/abd/202107071044905413-new-york-belediye-baskanligi-on-secimlerini-brooklyn-ilce-baskani-eric-adams-kazandi/

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...