Nyck De Vries, Mahindra ile Formula E’ye dönüyor

Share

Eski AlphaTauri Formula 1 sürücüsü Nyck De Vries, kısa bir aranın ardından Formula E yarışlarına geri dönmeye karar verdi. De Vries’in yeni durağı ise Mahindra takımı oldu.

Geçtiğimiz yıl İtalya’da kariyerinin ilk Formula 1 yarışına çıkan ve dokuzuncu sırayı elde ederek takımların dikkatini çeken De Vries, bu başarısının ardından AlphaTauri ile anlaşmıştı. Ancak bu iş birliği beklenen sonuçları vermedi ve sadece on yarışın ardından yollar ayrıldı.

Koltuğunu kaybettikten sonra kısa bir süre Harvard Üniversitesi’nde işletme dersleri alan De Vries, gelecek sezon için birkaç takım ile görüşmelerde bulunuyordu.

Uzun bir süre boyunca Nissan ile anlaşacağı söylentileri dolaşsa da De Vries’in son tercihi, Formula E’nin önemli ekiplerinden Mahindra oldu.

De Vries, Autosport’a verdiği röportajda, “Bu, bir bakıma eve dönüş gibi hissettiriyor” dedi.

“Formula E, benim için çok tanıdık bir ortam. Şampiyonada birçok tanıdık yüz görüyorum, tüm takımlar, tüm sürücüler, bu yüzden tanıdık bir ortama geri dönmek güzel” şeklinde konuştu.

Formula E, elektrikli araçlarla gerçekleştirilen heyecan dolu yarışlarıyla tanınan bir motorsporları serisi. Seride şampiyonluğu bulunan Nyck De Vries’in Mahindra ile dönüşü, bu ilginç yarış serisinin heyecanını artıracak gibi görünüyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...