PlayStation Store Türkiye’den inanılmaz zamlar!

Share

Günümüzde döviz kurlarından dolayı oyun fiyatlarının pahalı olduğunu ve oyuncuların bu durumdan şikayetçi olduğunu biliyoruz. Bugün oyuncuları üzecek bir gelişme daha yaşandı. PlayStation Store fiyatları zamlandı. Yeni fiyatlar cep yakıyor.

Yeni nesil konsolların gündem olduğu bu zamanlarda, ülkemizde bir diğer gündem maddesi de oyun fiyatlarındaki artış diyebiliriz. PS Store’da; FIFA 20, Need for Speed Heat, Marvel’s Avengers gibi oyunların fiyatlarına gözle görülür bir zam yapıldı.

PlayStation Store oyun fiyatları tavanı zam ile birlikte 700 TL bandını geride bıraktı. Bu gelişmenin ardından öne çıkan bazı oyunlardan; FIFA 20 fiyatı 679 TL, PES 2021 fiyatı 319 TL, Marvel’s Avengers fiyatı 679 TL olurken, Need for Speed Heat fiyatı 709 TL oldu. Bu zam için PlayStation Türkiye bir açıklama yapmadı ancak döviz kurları ve oyunların global fiyatları için gerçekleşen artışı sebep olarak gösterebiliriz.

Bu zam öncesinde ise PlayStation Store oyunlarında maksimum fiyat 500 TL olarak karşımıza çıkıyordu. Öte yandan bu fiyatlardaki artışın ilerleyen süreçte de devam edebileceğini söyleyebiliriz. Yeni nesil konsollar için 80 euro fiyat etiketine sahip olacak oyunların, ülkemizde şu anki oyun fiyatlarının daha üstünde bir rakamla satışa çıkması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/playstation-store-oyun-fiyatlari-ciddi-artis

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...