Potansiyel iPhone SE 3 tasarımı ortaya çıktı

Share

Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı üçüncü nesil iPhone SE modelinin teknik detayları ve tasarımıyla ilgili bilgiler sızmaya başladı.

4 inç ekrana sahip ilk kompakt akıllı telefon iPhone SE, 2016 yılında Apple tarafından piyasaya sürülmüştü. Dört yıl sonra kullanıcılara 4.7 inç ekranlı iPhone SE 2 sunuldu. Şimdi ise güvenilir analist Ming-Chi Kuo’ya göre, üretici 3. nesil iPhone SE üzerinde çalışıyor.

iPhone SE Plus söylentileri de var

Çinli bir kaynak tarafından yayınlanan görsellerde, üçüncü nesil iPhone SE daha modern görünmenin yanı sıra, daha küçük bir gövde ve köşeli bir tasarım sunuyor. Akıllı telefon arkada, oval bir blok içine yerleştirilmiş flaşlı tek bir kameraya sahip. Önde ise biraz daha küçük olan çentik göze çarpıyor.

iPhone SE 3'ün olası tasarımı ortaya çıktı

iPhone SE 3’ün, 5G desteği, Apple’ın A14 yonga seti ve yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı sunması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın daha büyük ekranlı ve ön kamera için deliği olan bir iPhone SE Plus hazırladığına dair söylentiler de var . Bu akıllı telefon için parmak izi sensörü, ekranın altına veya kasanın yanına yerleştirilebilir.

https://www.donanimhaber.com/iphone-se-3-un-olasi-tasarimi-ortaya-cikti--138794

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...