Renault da elektrikli araç fiyatlarında indirime hazırlanıyor

Share

Tesla’nın elektrikli araç fiyatlarında yaptığı indirimler, rakiplerini harekete geçirdi. Fransız otomobil devi Renault, elektrikli otomobil pazarında rekabet gücünü korumak için fiyatlandırma politikasını yeniden gözden geçireceğini duyurdu.

Renault CEO’su Fabrice Cambolive, Tesla’nın küresel indirim kampanyasının kendileri için bir “uyandırma çağrısı” olduğunu söyledi. Cambolive, “Tesla’nın fiyat indirimleri bizim için bir meydan okuma. Maliyet tarafını optimize etmek ve pazar pazar rekabet edebilmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Renault’nun elektrikli Megane modeli Mart ayında satış rekoru kırdı ancak Tesla Model 3’ün fiyatının düşmesiyle aradaki fark azaldı. Tesla Model 3 şu anda Fransa’da 41.990 euroya satılırken, Megane E-Tech Electric 42.000 euroya satılıyor. Renault, bu duruma karşı yeni fiyatlandırma stratejileri geliştirmeye çalışıyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Erbak.net penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...