Resident Evil dizi oluyor!

Share

Günümüzde dizi ve film denildiğinde ilk akla gelen platform olan Netflix’in, Resident Evil serisini dizi haline getirmeyi planladığı 1 yılı aşkın süredir konuşuluyordu. Netflix, Resident Evil dizisi için çalışmaların başladığını açıkladı.

Netflix’e göre Resident Evil, iki zaman çizelgesinde yepyeni bir hikaye anlatacak. Dizi hakkında detaylar şu şekilde özetleniyor;

“İlk zaman çizelgesinde, on dört yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie Wesker, New Raccoon Şehri’ne taşınıyor. Ergenlik çağındaki bu kardeşler, zaman geçtikçe yaşadıkları kasabanın dışarıdan göründüğü gibi olmadığını ve babalarının karanlık sır sakladığını fark eder; dünyayı yok edebilecek sırlar.

İkinci zaman çizelgesi ise on yıldan fazla bir süre sonra dünyada 15 milyondan az insanın kaldığı bir dönemde geçecek. Altı milyardan fazla canavarın yanı sıra T virüsüyle enfekte olan insanlar ve hayvanlar olacak. Şimdi otuz yaşında olan Jade, bu Yeni Dünya’da hayatta kalmak için mücadele ederken, sırları – kız kardeşi, babası ve kendisi hakkında – onu rahatsız etmeye devam edecek.

Şu anda oyuncularla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmayan Netflix sekiz bölümlük ilk sezonunun, şovmen – yazar Andrew Dabb (Supernatural) ve yönetmen Bronwen Hughes (The Walking Dead) tarafından hayata geçirileceğini açıkladı.

https://shiftdelete.net/netflix-resident-evil-dizisi-geliyor

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Erbak.net kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...