Ricciardo: F1 2023 Meksika GP’de daha iyi olabilirdim

Share

F1 2023 Meksika Grand Prix’inde 4. sırada yer alarak büyük bir başarı elde eden Daniel Ricciardo, yarışın ilerleyen bölümlerinde yaşadığı zorluklarla ilgili düşüncelerini paylaştı. Avustralyalı sürücü, “Çok daha iyi olabilirdim” dedi.

Meksika GP’de sıralamalarda gösterdiği etkileyici performansla dikkat çeken Ricciardo, yarışın başında aldığı 4. sırayı koruyarak güçlü bir form yakaladı. Ancak yarış ilerledikçe Lewis Hamilton’ı geçmekten başka sürücülerin de kendisini geçmesine izin verdi. Sonuç olarak yarışı 7. sırada tamamladı.

Ricciardo, özellikle Lando Norris ve George Russell’ın kendisini geçmesinin ardından hayal kırıklığı yaşadı. Russell’ın sadece 0.55 saniye gerisinde damalı bayrağı gördü. Ancak Ricciardo, Kevin Magnussen’in kaza yapmasaydı, yarışın kırmızı bayraklarla durdurulmasının özellikle Russell’ı yakalama şansını artırabileceğini ifade etti.

Avustralyalı pilot, “Harika bir hafta sonu geçirdik. Her şeyi iyi kontrol altında tuttuk ve yarışın büyük bir kısmını 5. sırada götürdük. Ancak kırmızı bayraklar bize olumsuz etkilerde bulundu. Yarışın sonlarına doğru George’u neredeyse yakalıyorduk,” dedi.

Ricciardo, sezon sonuna kadar bu tempoyu sürdürmeyi hedeflediklerini vurgulayarak, “Yuki Tsunoda’nın kaza yapmasaydı daha fazla puan alabilirdik. Benim için mükemmel bir hafta sonu oldu ve Kevin’in iyi olması da önemliydi” şeklinde konuştu.

Bu sonuçla Daniel Ricciardo, bu sezonki ilk puanlarını kazanarak pilotlar şampiyonasında ilerledi ve Sargeant, Lawson, Magnussen ve Zhou gibi rakiplerini geride bıraktı. Öte yandan AlphaTauri, Alfa Romeo ile aynı puana ulaşarak sekizincilik mücadelesinde güçlü bir konuma geldi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...