Rosberg: Verstappen ve Hamilton F1’de ‘insanüstü performans’ sergiliyor

Share

Nico Rosberg, son zamanlarda katıldığı bir Sky Sports F1 podcast’inde, Sergio Perez ile Max Verstappen arasındaki rekabete ve özellikle Verstappen’in araçta gerçekleştirdiği olağanüstü yeteneklere dikkat çekerek ilginç bir bakış açısı sundu.

Rosberg, Verstappen ve benzeri özel yeteneklere sahip pilotların bazen sıradışı şeyler yapabildiğini ve bu durumun onların insanüstü yeteneklerini yansıttığını ifade ediyor. Kendisinin de Lewis Hamilton ile takım arkadaşı olarak benzer deneyimler yaşadığını belirten Rosberg, bazen verileri incelediğinde ve Hamilton’ın araçta ne tür şeyler başardığını gördüğünde, “bu insanüstü bir performans” olarak nitelendiriyormuş.

Rosberg, ayrıca Verstappen’in yanı sıra Perez’in de benzer bir deneyim yaşadığını söylüyor. Örneğin, Spa pistinde Verstappen’in gerçekten büyük bir fark yaratabildiğini belirterek, pilotların özellikle bu tür pistlerde üstün bir performans sergileyebileceğine vurgu yapıyor.

Rosberg, konuşmasında şu ifadeleri kullanmış: “Bir pilot için en zor olan şeylerden biri, takım arkadaşınızın araçta sizin asla yapamayacağınız şeyleri yapabilmesidir. Bu özel anlar uzun sürmese de, verilere baktığınızda ve onun yaptıklarını gördüğünüzde, bu gerçekten insanüstü bir şey, bir insanın yetenekleriyle yapılamayacak bir performans.”

“Bu, artık sadece insan kapasitesiyle değil, neredeyse insanüstü bir yetenekle ilgili bir durum. Bunu gördüğümde, ‘Bu insanca değil!’ diye düşünüyordum.”

Rosberg, Verstappen’in ve diğer üst düzey pilotların araçta sergilediği bu tür olağanüstü performansların, Formula 1 dünyasının rekabetçi ve heyecan dolu doğasının bir yansıması olduğunu vurguluyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Erbak.net'te F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...