Samsung, 2021’de yeni bir Galaxy Note telefonu çıkartmayacak

Share

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, bu yıl yeni bir Galaxy Note modeli çıkarmayacağı şirket tarafından resmi olarak doğrulandı. Şirket katlanabilir akıllı telefon modellerine odaklanacak.

Birkaç ay önce, Samsung’un bu yıl Galaxy Note amiral gemisinin yeni bir sürümünü piyasaya sürmeyeceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Güney Koreli şirket, Galaxy Note’u piyasaya sürmek yerine Galaxy Z serisini geliştirmeye odaklanacak.

Samsung resmi web sayfasından, bu yıl yeni bir Galaxy Note modeli beklememesi gerektiğini resmen doğruladı. Blog yazısında şirket, Galaxy Note’dan bazı özellikleri Galaxy Z serisine getireceğini belirtiyor. Bunun muhtemelen Galaxy Z Fold 3 için S Pen stylus desteği ile ilgili olması muhtemel. Şirketin konuyla ilgili açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor:

“Teknoloji dünyasına öncülük etmek ve daha fazla kullanıcıyı yepyeni ve heyecan verici deneyimler dünyasıyla tanıştırmak üzere yola çıktık. Yeni Galaxy Z ailemizi ve katlanabilir telefonlar için tasarlanan S Pen’in de dahil olduğu katlanabilir cihaz yeniliklerini paylaşırken, hepinizi bizlere eşlik etmeye davet ediyorum. Yeni bir Galaxy Note geliştirmek yerine, en sevilen Note özelliklerini daha fazla Samsung Galaxy cihazında kullanılabilir hale getiriyoruz. Neler olacağını görmek için 11 Ağustos tarihini şimdiden takvimlerinize işaretleyebilir ve o tarihte Unpacked etkinliğimize katılabilirsiniz.”

Yeni Galaxy Note önümüzdeki yıl gelebilir

Samsung’un Galaxy Note serisini tamamen sonlandırdığını doğrulamadığını belirtmekte fayda var. Daha önce, şirketin yonga eksikliği nedeniyle bu yıl Galaxy Note’u piyasaya sürmeyeceği bildirilmişti. Samsung’un önümüzdeki yıl Galaxy Note serisine devam etmesi ise muhtemel.

https://www.donanimhaber.com/samsung-yeni-bir-galaxy-note-cikarmayacagini-resmen-dogruladi--136752

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...