Samsung Galaxy A42 tanıtıldı

Share

Geçtiğimiz ayda sürekli sızıntıları ile gündeme gelen Samsung Galaxy A42 5G modelli akıllı telefon nihayet kullanıcıların beğenisine sunuldu! Samsung şimdiye kadarki uygun fiyatlı olması beklenen 5G destekli üretilen ve orta seviye akıllı telefonunu sessizce duyurdu.

Akıllı telefon bugün tanıtılmış olsa da, şirket henüz cihazın tüm özelliklerini açıklamadı. Bunun yerine, Samsung yalnızca kısmi özelliklerini açıkladı ve bu nedenle, temelindeki çip ve kamera yapılandırmasıyla ilgili herhangi bir bilgi yok.

A42 5G

Samsung’a göre Galaxy A42 5G, damla çentikli bir tasarım kullanan 6,6 inçlik bir Super AMOLED ekran ile kutudan çıkacak. Bir FHD + ekran çözünürlüğüne ve büyük bir ihtimalle ekranın içine yerleştirilmiş parmak izi okuyucu sensöre sahip.

Arka tarafta Galaxy A41 5G, bize bir şekilde Realme C15’i hatırlatan kare bir kamera muhafazasına yerleştirilmiş toplam dört kameraya sahip. Bu sefer, arka paneli benzersiz bir dört tonlu tasarımla görünüyor ve bu da cihazın diğer A serisi muadillerinden farklı olmasını sağlıyor. Cihazın fiyatı hakkında da bilgi paylaşılmadı, paylaşıldığında sizlere aktaracağız. Son olarak işlemci konusuna değinirsek MediaTek mi yoksa Qualcomm mu tercih edildiği şu an için belli değil.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-a42-5g-tanitildi-iste-fiyati-ve-ozellikleri

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...