Samsung Galaxy Ring ile akıllı yüzük pazarına giriş yapacak

Share

Giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir oyuncu olan Samsung, yeni bir ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy Ring adlı akıllı yüzük, sağlık ve aktivite takibi konusunda iddialı olacak.

Samsung Galaxy Ring, Şubat 2023’te Güney Kore’de patentlenmişti ve yeni raporlar, cihazın sensör doğruluğu konusunda rakiplerini geride bırakacağını ortaya koyuyor. Cihazın PPG ve ECG sensörleri sayesinde kalp atış hızını Galaxy Watch cihazlarından daha doğru bir şekilde ölçebileceği belirtiliyor. Ayrıca yüzüğün yuvarlak tasarımı da kullanım kolaylığı sağlayacak.

Samsung Galaxy Ring’in ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil ancak Samsung’un bu alanda Oura gibi markalarla rekabet edeceği söyleniyor. Akıllı yüzük pazarı giderek büyüyen ve ilgi çeken bir alan haline geliyor. Hatta Apple’ın da bu alanda çalışmalar yaptığına dair söylentiler var. Samsung Galaxy Ring ile Samsung’un bu pazarda nasıl bir başarı elde edeceğini merakla bekliyoruz.

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...