Samsung, katlanabilir tablet ve dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor

Share

Samsung Mobile Başkanı Tae Moon Roh, Independent gazetesine verdiği bir röportajda, şirketin katlanabilir ekranlı tablet ve dizüstü bilgisayarlar geliştirdiğini resmen açıkladı. Bu açıklama ile şirketin bu alanda somut planları olduğu birinci ağızdan onaylanmış oldu.

Tae Moon Roh, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Akıllı telefonlarda kullanılan teknolojilerin ilerleyen dönemde tablet ve dizüstü bilgisayarlara da yayılacağını düşünüyoruz. Bu nedenle Samsung olarak, bu alana büyük bir kaynak ayırmaktayız” dedi.

Samsung Mobile’ın başkanı, katlanabilir tablet ve dizüstü bilgisayarlar için temel teknolojileri hazırladıklarını ve bu tür cihazları tüketicilere anlamlı yenilikler sunmaya hazır olduklarında piyasaya süreceklerini belirtti.

Samsung katlanabilir tablet çıkaracağını resmen doğruladı

Tae Moon Roh’a göre, şirketin katlanabilir tabletinin taşınabilirlik açısından “ince ve hafif” olması gerekiyor. Aynı zamanda günlük kullanımda sağlam ve dayanıklı olması da önemli bir faktör. Bu açıklamalarıyla şirketin CES 2023’te sergilediği Samsung Flex Hybrid isimli konsept cihazına da göndermede bulundu.

2023 yılı itibarıyla Samsung’un ürün yelpazesinde sadece katlanabilir akıllı telefonlar bulunuyor. Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip serileri altında sunulan bu cihazlara ek olarak, şirketin katlanabilir ekranlı tablet ve dizüstü bilgisayarlarıyla da pazarda daha geniş bir alanı hedeflediği anlaşılıyor.

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...