Samsung’un asistanı Bixby, yakında Türkçe dil desteğine kavuşabilir

Share

Samsung’un akıllı asistanı Bixby, yeni geliştirmeler ve dil desteği kazanmaya devam ediyor. Sanal asistanın Türkçe dil desteği oldukça beklenirken, sızıntılar yakın bir zamanda geleceğini söylüyor.

Mobil cihazlarda bulunan Siri, Alexa, Bixby ve Google Asistan gibi yapay zeka asistanları, kullanıcıların işlerini daha kolay ve hızlıca gerçekleştirmelerini sağlıyor. Bixby, diğer firmalar ile rekabatini arttırmak isteyen Samsung tarafından ilk olarak Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 modelleri ile tanıtıldı. Hızlı erişim için telefonlara yeni bir Bixby tuşu eklemesine giden şirket, güncel telefonlarında da bu tuşa ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

İlk olarak Korece, Mandarince ve İngilizce desteği ile gelen asistan, 2020 yılında Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Almanca dil desteğini kazandı. Sanal asistanın Türkçe dil desteği konusundaki sorulara Samsung, ”Bixby yeteneklerinden biri olan Bixby Assistant’ın Türkçe’nin de dahil olduğu yeni diller ile kullanılabilmesi için çalışmalar, Kore’deki Genel Merkezimiz tarafından sürdürülüyor” diyerek Türkçe çalışmalarının yürütüldüğünü belirtiyordu.

Samsung tarafından yeni bir açıklama yapılmamış olsa da, Bixby’nin Türkçe desteği hakkında yeni söylentiler yayılmaya başladı. Bu söylentilerin arasında Bixby’nin Türkçe testlerinin bir aydır yürütüldüğü ve Samsung Türkiye’nin yakın bir zaman içerisinde Türkçe desteğini kullanıcılara sunacağı yer alıyor.

https://www.donanimhaber.com/samsung-un-akilli-asistani-bixby-yakinda-turkce-olabilir--137833

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...