Serinletici Sinema Kulübü: Set It Up

Share

İş hayatı pek çoğumuz için zorlu geçiyor. Fakat ‘patronlarımız’ sağ olsun, bunu daha zorlu bir hale getirebiliyor. Hatta hayattan soğumamıza bile neden olabiliyorlar.

Hal böyle olunca bizler de Serinletici Sinema Kulübü’nde patronlarına oyun oynayarak kendi özgürlüklerini kazanmaya çalışan eğlenceli bir hikayeye yer vermeliyiz diye düşündük. Haftanın filmi Nteflix yapımlarından biri olan ‘Set It Up’ güldürürken düşündürüp, düşündürürken ilham verecek!

Ah New York ahh!
New York, New York… Herkesin hayalindeki şehir! Fakat bu müthiş şehir kimilerine kucak açarken kimilerine de sırtını dönmeyi kendine bir borç bilir. Örneğin Harper ve Charlie. İkisi de kendi hayatlarından çok patronlarının hayatları ile ilgilenirler. Patronlarını mutlu etmek için gece gündüz çalışırlar; fakat ne maddi ne de manevi anlamda bu iş onlara hiçbir şey katmaz. Mutsuzluklarının tavan yaptığı bir akşam patronlarının karnını doyurabilme gayreti ile tanışan Harper ve Charlie, evrende bir şeyleri harekete geçirmiş oldular.

Patronlara Tuzak ile ilgili görsel sonucu

İmkansız ve muhteşem plan.
Charlie ertesi gün henüz kendine gelememişken, Harper’ı karşısında uçuk bir fikirle buluverdi. Madem ki ikisinin patronu da felaket, çekilmez ve mutsuzluklarının acısını asistanlarından çıkarıyorlardı; o halde belki de patronları birbirleri için yaratılmıştı. Harper bu fikri muhteşem bulmuştu. Charlie ise çılgın, imkansız ve olağanüstü olduğunu düşünmüştü.

Ä°lgili resim

Merak uyandırıcı…
Ve gizli görev başladı. Kendi egolarından başka hiçbir şeyin farkında olmayan patronları Kirsten ve Rick’in birbirlerini fark etmeleri ile işe başlayacaklardı. Kusursuz bir plan yapmışlardı. Fakat her zamanki gibi Tanrı bir yerlerden kıs kıs gülüyordu bu plana. Yine de yenilgiyi kabul etmeyen Harper ve Charlie patronlarının birbirlerine karşı olan meraklarını uyandırmayı başardı.

Ä°lgili resim

Neredesin mutluluk?
İmkansız patronlar Kirsten ve Rick mutluluğu birbirlerinde bulmuşlardı. Onların mutluluğu pek tabii asistanları Harper ve Charlie’nin mutluluğu demekti. Şimdi onları daha zor bir görev bekliyordu. Patronlarını bir araya getirmek belki de işin en kolay kısmıydı. Onları bir arada tutmak ise fazla çaba ve bolca mesai gerektiriyordu. Kimi zaman çıkmaza girseler de Harper ve Charlie’nin oku hedeften şaşmamalıydı.

Ä°lgili resim

Beklentiler…
Bir araya gelirken tek amaçları patronlarının mutluluğu idi belki ama Harper ve Charlie birlikte zaman geçirmekten büyük keyif almaya başlamışlardı. Bir yandan kendi özel hayatlarına odaklanmışlar bir yandan da kariyer hedeflerini planlamaya başlamışlardı. Bekledikleri terfi her an onları bulabilirdi. Ne de olsa torpilin peşinde değillerdi, sadece hak ettikleri iş ve para için çabalıyorlardı. Keşke hayat ve insanlar da adalet duygusundan nasiplerini alabilselerdi…

set it up ile ilgili görsel sonucu

Yanlış bir şeyler vardı.
Harper ve Charlie’nin patronlarına kurduğu tuzak amacına ulaşmış ve her iki taraf için de mutluluk kaçınılmaz olmuştu. Fakat yanlış bir şeyler vardı. Harper’ın sadakat ve dürüstlük duygusu ağır basmış ve iskambil kağıtlarından kurdukları bu mutluluk oyununu sonlandırmak için ilk adımı atmıştı ve sonraki adımı kendine yeni bir iş aramak olmuştu. Harper’ın cesaretinden etkilenen Charlie de her şeye sıfırdan başlamayı seçip büyük bir risk almıştı. Ve başkaları için aradıkları mutluluk, hiç beklemedikleri bir anda onları buluvermişti.

Romantik Komedi ile ilgili görsel sonucu

Sıfırdan başlayın!
Belki de hayat risklerden, tesadüflerden ve tatlı tanışmalardan ibaretti. New York da bütün bunların üzerine tuz, biber ekmişti. Eğer hayatınızdan ve patronlarınızla olan diyaloğunuzdan sıkıldıysanız Harper ve Charlie’den ilham almayı deneyebilirsiniz. Kendi şehrinizi, hayalinizdeki işi ve üzerine ekleyebileceğiniz baharatı kendiniz seçebilirsiniz. Emin olun ki hayat böyle çok daha muhteşem olacak!

İyi seyirler…

Serinletici Sinema Kulübü puanı:

Fragman:

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...