Tesla Cybertruck’ın ilk teslimat tarihi açıklandı!

Share

Tesla hayranları ve otomobil dünyası genelinde büyük bir heyecan yaratan an geldi. Elon Musk’ın vaat ettiği birçok teslimat tarihi ertelendikten ve değiştirildikten sonra, sonunda Tesla Cybertruck’ın ilk teslimat tarihi belli oldu. Şirket, 30 Kasım’da Austin, Teksas’taki Gigafactory’sinde gerçekleşecek özel bir etkinlikte Cybertruck teslimatlarının başlayacağını açıkladı.

Tesla’nın üçüncü çeyrek raporu ve CEO Elon Musk’ın katıldığı son kazanç çağrısında, Cybertruck üretiminin oldukça zor olduğu ve hedeflerin başlangıçta düşünüldüğü gibi hızlı bir şekilde gerçekleşmeyeceği vurgulandı. Şirket, Cybertruck üretimini artırarak gelecekte yılda çeyrek milyon araç üretmeyi planlıyor, ancak bu hedefin 2024’ten önce gerçekleşmeyeceği belirtildi. Tesla’nın raporunda Cybertruck için pilot üretim kapasitesinin 125,000 adet olduğu bildirildi.

Cybertruck, başlangıçta 2019’da duyuruldu ancak pandemi nedeniyle üretim birkaç kez ertelendi. Diğer otomobil üreticileri de kendi elektrikli kamyonetlerini piyasaya sürdüler ve Cybertruck’ın tasarımı çokça konuşuldu. Ancak bu tasarım, uzun süredir büyük bir ilgi uyandırmaya devam ediyor.

Tesla tutkunları için Cybertruck’ın nihayet yollarda olacak olması büyük bir gelişme. Bekleyişin sonuna geldik ve şimdi 30 Kasım’da gerçekleşecek teslimat etkinliğini merakla bekliyoruz. Elon Musk ve Tesla ekibi için ise büyük bir kilometre taşı bu.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Erbak.net penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...