Tesla Cybertruck siparişleri 1,25 milyon adedi geçti

Share

Tesla, fütüristik tasarıma sahip elektrikli pick-up’ının ön sipariş sayısı 1.25 milyonu geçti. Siparişlerin büyük kısmını aracın çift motorlu versiyonu oluşturuyor.

Amerikan otomobil üreticisi Tesla, elektrikli pick-up modeli Cybertruck için ön sipariş toplamaya devam ediyor. Paylaşılan son verilere göre araç şu anda 1.25 milyondan fazla kişi tarafından sipariş edilmiş durumda.

Tesla Cybertruck ne kadar sipariş aldı?

Fütüristik tasarıma sahip Cybertruck’a yönelik talep yüksek. Uzmanlar, sıradışı görünümü nedeniyle elektrikli pick-up’ın yeterince ilgi görmeyeceğini düşünüyordu. Ancak durum tam tersine işaret ediyor.

Tesla Cybertruck ne kadar sipariş aldı?

Seri üretim başlamadan önce ön sipariş rakamının iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Tesla sadece mevcut siparişlerin teslimatını yaparak 79 milyar dolarlık bir gelir elde etmiş olacak. Fakat ivme daha da yükselecek gibi duruyor.

Tesla Cybertruck ne kadar sipariş aldı?

Elektrikli pick-up’ın çift motorlu versiyonu daha popüler. Ön siparişlerin yüzde 48’ini oluşturuyor. Tek motorlu versiyona ise ilgi az. Son olarak alıcıların yüzde 73.34’lik kısmının otopilotlu konfigürasyonu tercih ettiğini de belirtelim.

https://www.donanimhaber.com/tesla-cybertruck-ne-kadar-siparis-aldi--137314

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...