Tim Cook neden her yıl yeni iPhone çıkardıklarını söyledi

Share

Apple, son aylarda iPhone 15 serisi gibi bir dizi yeni ürünü piyasaya sürdü. Bu lansmanların ardından Apple CEO’su Tim Cook, her yıl yeni bir iPhone modelinin neden tanıtıldığına dair merak edilen soruyu yanıtladı. İşte Cook’un açıklamaları:

Apple, geleneksel olarak yıllık olarak yeni iPhone modellerini tanıtarak mobil teknoloji dünyasına yön veriyor. Her yeni iPhone modelinin tanıtılması, tasarım benzerlikleri ve bazı özelliklerin korunmasına rağmen neden her yıl yeni bir iPhone çıkarıldığı sıkça sorulan bir soru haline geldi.

Tim Cook, verdiği bir röportajda bu soruya açıklık getirdi. Cook’a yöneltilen temel soru, her yıl yeni bir iPhone modeline gerçekten ihtiyaç olup olmadığıydı. CEO, Apple’ın kullanıcılara telefonlarını yenileme fırsatı sunduğunu ve bu hızlı döngünün bir avantaj olduğunu belirtti.

Cook, “Bence, isteyen insanlar için her yıl yeni bir iPhone sunmak harika bir şey. Yaptığımız şey, insanların telefonlarını takas etmelerine veya yenilemelerine izin vermek. Biz de hala çalışır durumdaysa bu telefonları alırız ve onları geri dönüşüme sokarız” dedi.

Daha da ileri giderek şirketin, bu telefonları parçalara ayırmanın ve bu malzemeleri yeniden kullanarak yeni iPhone’lar üretmenin yollarını aradığını vurguladı.

Röportajda Tim Cook’a gelecekte iPhone’ların nasıl görüneceği soruldu. CEO, “Bence, karbon açısından nötr olacaklar. Şu anki noktadan çok daha ileri olacaklarına inanıyorum, ancak sadece çevresel olarak karbon açısından nötr olacaklarını söyleyebilirim” şeklinde yanıtladı. Ancak gelecekteki planlar ve sırlar hakkında daha fazla ayrıntıya girmek istemedi. Cook, bu konudaki gelişmelerin zaman içinde nasıl şekilleneceğini görmeyi beklediğini belirtti.

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...