Toplu bayram mesajı ne zaman gelenek oldu?

Share

Çocukluğumuzdaki gibi heyecanlı olmasa da bayram günlerine düşkünüz, bu bir gerçek. Sohbetler daha keyifli, çikolatalar daha bir tatlı oluveriyor. Gelenekler DNA’mızda var ne yapalım, içimizde hep bir bayram çocuğu yaşıyor.

Ama birileri içimizdeki bayram çocuğunu öldürmek istercesine toplu bayram mesajlarıyla adeta bu güzel günün anlamını yok etmeye çalışıyor.

Bayram günü küslük, kırgınlık olmaz derler; ama açıkçası hem kırgın hem de kızgınız. Halimizi hatrımızı sormaktansa, bizi ‘toplu mesajlara’ lâyık görenlere kızgınız. Hele bir de küresel bir salgınla baş etmeye çalıştığımız şu dönemde, sevdiklerimizle yeterince ayrı kaldık zaten. Dolayısıyla kalpten gelen iki güzel söz, iki güzel satır çok mutlu edecektir size değer veren insanları…

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...