WhatsApp’ta tek telefonda iki hesap dönemi başlıyor

Share

WhatsApp, kullanıcılarına heyecan verici bir gelişme sunuyor: Artık tek bir cihazda aynı anda iki hesap kullanabileceksiniz. Bu özellik, kişisel ve iş kullanımı için iki ayrı WhatsApp hesabını sorunsuzca yönetmenize olanak tanıyacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün açıkladığına göre, bu yeni özellik, kullanıcıların ikinci bir cihaz taşıma veya sürekli oturumlarını değiştirme zorunluluğunu ortadan kaldıracak.

Özellikle iş dünyasında ve kişisel hayatta iki ayrı WhatsApp hesabı kullanan kullanıcılar için büyük bir kolaylık getirecek olan bu özellik, Android kullanıcıları için ilk olarak kullanıma sunulacak. Eğer eSIM veya çift SIM kart destekleyen bir telefonunuz varsa, tek bir cihazda iki WhatsApp hesabı kullanabileceksiniz.

Özellikle iş amaçlı bir hesap ve kişisel bir hesap kullananlar için bu özellik oldukça kullanışlı olacak. İş mesajlarınızı iş hesabınızda, arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle iletişim kurmak için kullanılan hesabınızda rahatça yönetebileceksiniz. İki hesap arasında hızlı geçiş yapmak, aynı telefonda iki WhatsApp hesabını sorunsuzca kullanmak demek olacak. Bu özellik, Instagram’da olduğu gibi kullanıcıların farklı hesaplar arasında kolayca geçiş yapmasına imkan tanıyacak. İki WhatsApp hesabı arasında hızlı geçiş yapma özelliği, yakın gelecekte kullanıma sunulacak.

Ancak, ikinci bir WhatsApp hesabı eklemek istediğinizde, yine de ayrı bir telefon numarasına veya SIM kartına ihtiyacınız olacak. Ancak, hesapları ekledikten sonra, ikinci bir cihaz veya SIM kart olmadan her iki hesabı kullanmaya devam edebileceksiniz. Özellikle her iki hesap için ayrı gizlilik ve bildirim ayarları yapabilirsiniz, böylece her hesabı kişiselleştirebilirsiniz. Farklı bildirim sesleri ve ayarlarını kullanarak her iki hesabınızı kolayca ayırt edebilirsiniz.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...