Xiaomi, ekran altı kamerada seri üretime hazır

Share

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi için geliştirmiş olduğu üçüncü nesil çözümü tanıttı.

Xiaomi’nin başkan yardımcısı Weibo hesabında yaptığı paylaşımda, şirketin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi için seri üretime hazır olduğunu belirterek teknolojinin nasıl çalıştığını gösteren bir video yayınladı.

Xiaomi ekran altı kamera için tarih verdi!

Xiaomi geliştirdiği teknolojide kameranın olduğu bölümün normal şartlarda fark edilemeyecek seviyede olduğunu belirtiyor. Bunu sağlamak için kameranın yer aldığı dairenin üzerinde iki kat daha fazla piksele yer veriliyor. Bu sayede ekranın geri kalanıyla aynı piksel yoğunluğu ve renk doğruluğu sağlanıyor.

Tabi şu anda bu teknolojiyi çalışır halde görme fırsatına sahip değiliz. Bu nedenle Xiaomi’nin paylaştığı bilgileri doğru kabul etmekle yetiniyoruz, üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisinde çekilen fotoğraflarda görüntü kalitesinden herhangi bir ödün verilmediği özellikle vurgulanıyor.

Bu teknolojiyi kullanan telefonların seri üretimi önümüzdeki yıl başlayacak. Bu kapsamda Xiaomi Mi 11’in ekran altı kamera teknolojisi ile gelme ihtimali var.

https://shiftdelete.net/xiaomi-ekran-alti-kamerali-telefonlar-icin-tarih-verdi

Olgu Atanay

Olgu Erbak.net'e teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...