Yeni 2023 emojileri ortaya çıktı

Share

Unicode Konsorsiyumu, 2023 yılında hangi emojilerin çoklu platform listesine dahil edileceğine karar vermiş görünüyor. Emojipedia internet sitesi bu yıl kullanıma sunulması planlanan emojileri listeledi.

Şu an itibariyle Unicode, Emoji 15.1 derlemesine dahil edilebilecek 578 yeni varyantı değerlendiriyor. Bu eklemelerin büyük çoğunluğu mevcut olanlardan küçük ayrıntılarla farklılık gösterdiğini belirtelim.

Örneğin Unicode, soldan sağa doğru hareket eden bir koşucu, araba ve sörfçü görüntülerini eklemeyi planlıyor, çünkü sağdan sola doğru hareketi tasvir eden aynı emojiler zaten mevcut.

2023'te kullanıma sunulması planlanan 6 yeni emoji ortaya çıktı

Şu ana kadar sadece altı tamamen yeni emoji belirlenmiş durumda. Bu ifadeleri misket limon, zehirsiz mantar, kırık bir zincir, onaylama şeklinde başını sallayan yüz, “hayır” der gibi iki yana sallanan yüz ve anka kuşu olarak sıralayabiliriz.

Emojipedia’ya göre yeni emojiler final moderasyon onayından geçmeleri durumunda 2023 yılının sonuna kadar akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda, mesajlaşma uygulamalarında ve sosyal ağlarda yer almaya başlayacak.

https://www.donanimhaber.com/2023-te-kullanima-sunulmasi-planlanan-6-yeni-emoji-ortaya-cikti--159542

Emre Kalkan

Erbak.net teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

You may also like...