Yeni AirPods da USB-C ile tanıtılabilir

Share

Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporuna göre, Apple, Eylül ayında gerçekleştireceği iPhone 15 etkinliği sırasında USB-C ile güncellenen yeni AirPods modelini duyurmayı planlıyor.

Şu an için son iPhone modelleri olan iPhone 14 serisi hala Lightning portunu kullanıyor. Ancak Apple’ın iPhone 15 ve 15 Pro modellerinde USB-C’ye geçiş yapması bekleniyor. USB-C portlu iPhone 15 ve 15 Pro’ya dair birçok sızıntı ve bilgi zaten mevcut. Dolayısıyla, yeni AirPods’un USB-C şarj kutusuyla gelmesi büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Apple analisti Kuo, bu yıl içinde USB-C şarj kutusu olan yeni AirPods modelinin tanıtılacağını daha önce belirtmişti. Ancak henüz, Apple’ın AirPods’un dış tasarımında önemli bir değişiklik yapıp yapmayacağına dair kesin bilgiler mevcut değil.

Ayrıca, Apple’ın Avrupa Birliği düzenlemelerine uyum sağlamak amacıyla tüm iPhone 15 modellerinde USB-C bağlantı noktasına yer vereceği belirtiliyor. Bu yıl özellikle iPhone 15 Pro Max modeli büyük bir ilgiyle bekleniyor. Apple’ın aynı etkinlikte Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra’nın 2. nesil modelini de tanıtması muhtemel.

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Erbak.net'te ağırlıkla dünya ve teknoloji çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan...

You may also like...